Un incendiu izbucnit la o fabrică de produse chimice din Iaşi a pus în alertă autoritățile. Au intervenit pompierii, iar locuitorii din zonă au fost avertizați prin sistemul Ro-Alert, informează national.ro
Pompierii au fost chemați să intervină după ce o fabrică de produse chimice din Iaşi a luat foc. Locuitorii au primit mesaje Ro-Alert prin care au fost sfătuiţi să rămână în case şi să nu deschidă ferestrele, din cauza degajărilor mari de fum.
Cauzele izbucnirii incendiului nu se cunosc deocamdată.
citeste articol integral aici: https://www.national.ro/news/incendiu-la-o-fabrica-de-produse-chimice-din-iasi-a-fost-emis-ro-alert-video-824834.html/
sursa foto: national.ro
Citește și...