Liderul SOS România, Diana Șoșoacă, și-a anunțat candidatura la alegerile prezidențiale care vor fi reluate în luna mai. Anunțul a fost făcut vineri în Parlament, la conferința organizată de SOS România cu ocazia Zilei Unirii Principatelor Române, potrivit b1tv.ro. preluat de ampress.ro.
Judecătorii Curții Constituționale au respins, în luna octombrie a anului trecut, candidatura Dianei Șoșoacă la alegerile prezidențiale.
Citește articol integral pe ampress.ro.
Citește și...