PUBLIVE MEDIA TV

Băsescu: „Iohannis a făcut un act de lașitate. Nu trebuia să demisioneze.”

Fostul președinte Traian Băsescu a criticat demisia lui Klaus Iohannis, considerând-o un act de lașitate. El a subliniat că, conform Constituției, președintele României își exercită mandatul până la depunerea jurământului de către noul președinte ales, ceea ce înseamnă că Iohannis nu ar fi trebuit să demisioneze, scrie ampress.ro.

„Eu cred că am intrat într-o criză mai profundă decât înainte, pentru că, în momentul de față, avem un președinte sau vom avea un președinte interimar. Eu vreau să fie foarte clar. Nu sunt din categoria celor care dezinformau populația cu privire la mandatul președintelui.”

Citește mai mult aici: ampress.ro.

Descoperă-ți Arhetipul

Analiză profundă de personalitate. Întrebări unice la fiecare încercare.

Publive Media TV

ARHETIP

[NUME]

...

Evaluare Psihografică marca Publive Media TV
Citește și...