
„Ochii la minge. Când plouă cu declarații, trebuie să ne uităm la fapte.”
Partenerul nostru, de 35 de ani, sunt Statele Unite ale Americii. Conjunctural, pe fondul războiului inițiat de Vladimir Putin, am sprijinit și vom sprijini Ucraina. Am ajutat cu tot ce am putut, am fost buni vecini, dar repet și subliniez: partenerul nostru în această discuție este administrația Trump. Încă un an de război este prea mult pentru noi. Pragmatismul este singura opțiune”, este mesajul postat de Antonescu, pe Facebook, potrivit antena3.ro. și ampress.ro.
Citește mai departe aici: https://ampress.ro/antonescu-inca-un-an-de-razboi-este-prea-mult-pentru-noi-e-nevoie-de-gasirea-unor-punti-comune-cu-partea-americana/