Actualitate interna


Gigi Becali a declarat în cadrul unei intervenții la Antena 3 că intenționează să înființeze un nou partid politic, care să reunească „adevărații oameni suveraniști”. Acesta a sugerat că va pune bazele unei formațiuni care să lupte pentru valorile naționale autentice.
Această decizie vine pe fondul tensiunilor dintre Becali și Simion, ca urmare a înscrierii Anei Maria Gavrilă, lider POT, în cursa pentru Cotroceni.
Rămâne de văzut dacă Gigi Becali va reuși să atragă susținerea electoratului naționalist și dacă noul său partid va putea deveni o forță relevantă pe scena politică din România.