Angajații din primării anunță că au intrat azi în grevă de avertisment, între orele 11:00 și 13:00. Lor li se alătură și cei din sectorul Asistenței Sociale, nemulțumiți de măsurile fiscale luate de Guvernul Bolojan. Dacă revendicările nu le sunt luate în seamă, sindicaliștii amenință cu o grevă generală, săptămâna viitoare, scrie stiripesurse.ro.
Potrivit unui comunicat al Sindicatului Naţional al Salariaţilor Comunelor şi Oraşelor, miercuri timp de două ore primăriile din ţară vor fi închise lucrului cu publicul, între orele 11:00 şi 13:00.
Citeşte mai mult aici: stiripesurse.ro
sursa: stiripesurse.ro
Citește și...