
Într-un mesaj video pe pagina de facebook a lui George Simion, Călin Georgescu a transmis un mesaj către poporul român:
„ Suntem împreună. Eu, împreună cu Ana Maria, cu George Simion, mergem împreună până la capăt pentru aceleași valori: pace, democrație, libertate. Mulțumesc poporului român pentru tot ceea ce face, dar vă rog încă o dată: totul în liniște, în pace și în bună cunoaștere a realității faptul că nu trebuie să dăm naștere la violențe sau alte forme de acest gen față de cum a fost ieri seară. Mergem înainte cu mare încredere pentru viitorul acestei țări, iar Ana Maria și George Simion se vor ocupa în continuare de toate organizările din punct de vedere politic, a transmis Călin Georgescu.
Vezi mesajul acestuia, precum si mesajele lui George Simion si Anamaria Gavrila aici:
https://www.facebook.com/george.simion.unire/videos/1161965358806625/