PUBLIVE MEDIA TV

Guvernul a amânat aplicarea măsurii eliberării din funcție a angajaților aflați la vârsta pensionarii

Premierul Marcel Ciolacu, a susținut declarații la începutul ședinței de guvern din 13 martie.

Acesta a declarat că Guvernul a amânat aplicarea măsurii eliberării din funcție a angajaților aflați la vârsta pensionarii, până la sfârșitul anului. În această perioadă administrația centrală și administrațiile locale sunt obligate să organizeze concursuri pentru posturile contractuale aflate în administrații.

Marcel Ciolacu a precizat : „Nu lăsăm spitalele fără medici și școlile fără dascăli”.

Descoperă-ți Arhetipul

Analiză profundă de personalitate. Întrebări unice la fiecare încercare.

Publive Media TV

ARHETIP

[NUME]

...

Evaluare Psihografică marca Publive Media TV

Vezi declarația premierului aici: https://fb.watch/yit36XsNvw/

Citește și...