Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, a transmis miercuri un mesaj către cetățeni, în contextul alegerilor prezidențiale ce urmează să aibă loc duminică, 18 mai. Oficialul a subliniat importanța participării la vot, mai ales într-un moment considerat dificil pentru țară.
„Nu putem să facem abstracție de situația în care ne găsim. Pentru că nu suntem într-o situație ideală, trebuie să recunoaștem asta”, a declarat Bolojan, potrivit tvrinfo.ro.
Citește mai mult aici: ampress.ro
Citește și...