Revenit pe funcția de președinte al Senatului, Ilie Bolojan anunță că a finalizat tăierile de personal începute înainte să preia funcția de președinte interimar al României, scrie stiripesurse.ro.
În noua schemă de personal a Senatului au dispărut 147 de angajați și astfel vor fi economisiți 3,5 milioane de euro în fiecare an.