Actualitate interna


Ilie Bolojan şi-a început oficial mandatul de premier al României marți, după ce Guvernul său a fost investit în cadrul unei ședințe comune a Camerelor reunite ale Parlamentului.
În prima sa zi la Palatul Victoria, acesta a publicat pe Facebook o fotografie în care apare pe holul instituției, purtând un rucsac, alături de mesajul „Bună dimineața! Prima zi în slujba țării noastre la Palatul Victoria”.
Citește mai mult aici: ampress. ro
