Primăria Municipiului București, în parteneriat cu Apa Nova, a demarat ieri o amplă acțiune de distribuire a apei potabile, pentru sprijinirea persoanelor vulnerabile expuse la temperaturi foarte ridicate, anunță PMB pe pagina sa de facebook.
În zilele cu caniculă, vor fi oferite 35.000 de sticle cu apă, în principalele puncte aglomerate ale orașului: intersecții mari, stații STB și zone cu trafic pietonal intens.
Cele șase instalații moderne de răcorire se află în următoarele locații:
Citește și...