PUBLIVE MEDIA TV

Ilie Bolojan susține creșterea normei didactice: „20 de ore la clasă nu e o tragedie”

Ilie Bolojan, invitat recent la emisiunea Antena 3 CNN, a susținut propunerea de creștere a normei didactice în învățământul preuniversitar, subliniind că România se situează în prezent printre țările europene cu cele mai scăzute norme informează ampress.ro.

„Am ajuns la 16 ore normă didactică pentru un profesor cu experiență. În condițiile în care lucrează 40 de ore pe săptămână, nu e o tragedie să se ajungă la 20 de ore la clasă”, a afirmat Bolojan.

Citește mai departe aici: ampress.ro

Descoperă-ți Arhetipul

Analiză profundă de personalitate. Întrebări unice la fiecare încercare.

Publive Media TV

ARHETIP

[NUME]

...

Evaluare Psihografică marca Publive Media TV
Citește și...