Actualitate interna


Cine candidează la alegerile prezidențiale?
George Simion (AUR) și Anamaria Gavrilă (POT) au făcut anunțul candidatul suveraniștilor la Realitatea TV. Nu va fi un singur candidat, ci doi, întrucât ambii vor intra în cursa pentru Cotroceni. Cei doi au convenit ca fiecare să se retragă în favoarea celui care va fi mai bine poziționat.
Aceștia au la dispoziție un interval de timp foarte strâns pentru strângerea semnăturilor – 15 martie.
sursa: https://www.realitatea.net/