Claudiu Târziu, care în urmă cu o lună şi jumătate a anunţat că se „desparte” definitiv de AUR, l-a criticat pe George Simion, dar şi partidul care l-a susţinut pe acesta, în opinia sa, candidatul suveranist mizând „totul, orbeşte, pe victoria în alegeri” şi neglijând „fundamentul proiectului politic, adică alianţa de partide şi organizaţii civice”, potrivit stiripesurse.ro.
Fostul membru AUR spune că rezultatul alegerilor prezidenţiale este „o aterizare forţată şi dureroasă a mişcării suveraniste în realitate”, dar adaugă că „nu e timp de lamentări, ci de construcţie”.
Citeşte mai mult aici: stiripesurse.ro
Surse: stiripesurse.ro
Citește și...