Actualitate interna


Acesta a declarat că Guvernul a amânat aplicarea măsurii eliberării din funcție a angajaților aflați la vârsta pensionarii, până la sfârșitul anului. În această perioadă administrația centrală și administrațiile locale sunt obligate să organizeze concursuri pentru posturile contractuale aflate în administrații.
Marcel Ciolacu a precizat : „Nu lăsăm spitalele fără medici și școlile fără dascăli”.
Vezi declarația premierului aici: https://fb.watch/yit36XsNvw/