Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, a fost întrebat ce a provocat deprecierea leului. Deficitele bugetare, rezultatul primului tur al alegerilor prezidențiale și demisia premierului Marcel Ciolacu sunt factorii care au provocat fenomenul, a răspuns Bolojan, potivit stiripesurse.ro.
Explicațiile au fost oferite în cadrul unui interviu acordat Euronews România.
Citeste mai mult aici: stiripesurse.ro
Sursa: stiripesurse.ro
Citește și...